Integruota pamoka vidurinėje grupėje: planas
Integruota pamoka vidurinėje grupėje: planas
Anonim

Kas iš mūsų tolimoje praeityje nelankė darželio? Ir tai nenuostabu, nes nuo to, kaip kūdikis prisitaikys prie visuomenės, bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais, labai priklauso ir jo būsimas sėkmingas prisitaikymas mokyklos kolektyve. Todėl, norint tapti sėkmingu, bendraujančiu, logiško mąstymo ir gebėti savarankiškai rasti sprendimus bet kokioje keblioje situacijoje, vaikui tiesiog gyvybiškai svarbu lankyti darželį. 4-5 metų vaikai dažniausiai vadinami ikimokyklinukais. Šiame amžiuje tėvai veda juos į vidurinę ikimokyklinio ugdymo įstaigos grupę. Mokytojų uždavinys šiuo laikotarpiu – maksimaliai ugdyti vaikų gebėjimus, praturtinti prieš tai sukauptą žinių bagažą ir paruošti mokykliniam gyvenimui. Tam darželiuose vyksta užsiėmimai, vadinami integruotais. Apie tai, kas jie yra ir kaipvaidina svarbų vaidmenį vystant kūdikių intelektualinį vystymąsi, pasimokykite iš šio straipsnio.

Kas yra integruota pamoka?

Paprastais žodžiais galime pasakyti, kad integruota pamoka (vidurinėje grupėje imtinai) yra ne kas kita, kaip technikų rinkinys, naudojamas nustatyti mokinių nagrinėjamos temos esmę, kad susidarytų išsamus vaizdas. analizuojamas reiškinys ar procesas. Tokia pamoka yra teminė ir apima keletą skirtingų veiklų. Dėl šios priežasties mokymosi procesas nevargina vaikų, o, priešingai, sukelia padidėjusį susidomėjimą mokymusi ir norą išmokti naujų ir nežinomų dalykų. Be to, integruota pamoka vidurinėje grupėje trumpa, o vaikinams užtenka laiko žaidimams ir pasivaikščiojimams gryname ore.

Į ką turėčiau atsižvelgti planuodamas integruotą seansą?

Ikimokyklinio amžiaus vaikų mokymas yra sudėtingas procesas, reikalaujantis ne tik atitinkamų žinių, bet ir kruopštumo, kantrybės bei didelių pastangų. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad planuojant kiekvieną integruotą pamoką vidurinėje grupėje reikia atsižvelgti į šiuos dalykus:

  1. Medžiaga turi būti pateikta glaustai, glaustai ir aiškiai.
  2. Kiekviena pamoka turi būti apgalvota iki smulkmenų ir atitikti mokymo programą.
  3. Visuose pamokos etapuose integruotų dalykų, mokomų vaikams, medžiaga turi būti tarpusavyje susijusi ir priklausoma.
  4. Mokomoji medžiaga turi būti pateikiama vaikams suprantama forma.
  5. IntegruotaVidurinės grupės sesija turėtų būti informatyvi, bet trumpa laiko atžvilgiu.
  6. Užsiėmimai turi būti atliekami sistemingai, kartojant anksčiau nagrinėtą medžiagą.
integruota pamoka vidurinėje grupėje
integruota pamoka vidurinėje grupėje

Integruotų klasių poreikis

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose integruotų užsiėmimų poreikį lemia daugybė priežasčių, iš kurių svarbiausios yra:

  1. Vaikai pažįsta mus supantį pasaulį, jo įvairovę.
  2. Integruota pamoka vidurinėje grupėje prisideda prie kiekvieno vaiko individualaus intelektinio potencialo ugdymo, skatina jį domėtis mokymusi ir pažinimu.
  3. Moksliškai įrodyta, kad sistemingas integruotų užsiėmimų vedimas teigiamai veikia mokinių komunikacinių gebėjimų ugdymą. Vaikai išmoksta teisingai reikšti savo mintis, aiškiai ir aiškiai paaiškinti savo požiūrį.
  4. Nestandartiškai ir įdomiai vyksta integruoti užsiėmimai, kurių dėka vaikai nepersidirba, yra geros nuotaikos, mielai užmezga kontaktą ir palaiko dialogą.
  5. Integracija švietime aiškinama šiuolaikinio pasaulio poreikiu aukštos kvalifikacijos specialistams, kurių mokymas turėtų prasidėti nuo mažens, tai yra nuo darželio.
  6. Dėl to, kad integruotose klasėse vienu metu yra keli dalykai, vaikai turi daugiau laiko žaidimams, bendravimui ir kūrybinei veiklai.
  7. Vaikai realizuoja save, išreiškia save, įgyjataigi tikėjimas savo jėgomis ir sugebėjimais.
integruota pamoka vidurinėje grupėje fgt
integruota pamoka vidurinėje grupėje fgt

Pamokų plano pavyzdys tema "Žiema"

Prieš vesdamas integruotą pamoką vidurinėje grupėje tema „Žiema“, mokytojas parengia detalųjį planą. Sutrumpinta forma gali atrodyti taip:

1. Tikslas – praturtinti vaikų žinias apie metų laikus ir jiems būdingus gamtos reiškinius.

2. Užduotis – įtvirtinti vaikų žinias apie gamtoje vykstančius pokyčius žiemą.

3. Planuojami rezultatai:

  • vaikai žino, kokie gamtos reiškiniai vyksta žiemą;
  • Neabejotinai apibrėžkite žiemą pagal jos pagrindines savybes;
  • gali nupiešti paveikslėlį tema „Žiema“be pašalinės pagalbos.

4. Metodai: pasakojimas, dialogas, vaizdinė pagalba, analizė, eksperimentavimas.

5. Pasiruošimas pamokai: pasivaikščiojimas su vaikais, kurio metu jų dėmesys nukreipiamas į tai, kaip sninga, kaip krenta ant žemės, medžių, namų; mokytoja kviečia vaikus statyti sniego senį, žaisti sniego gniūžtes ir statyti figūrėles iš sniego ir ledo.

6. Veiklos eiga:

I) Įvadinė dalis - mokytoja apsirengia žieminiu kostiumu, įeina į grupę ir pasisveikina su vaikais.

II) Turinys:

- įvairių mįslių pagalba mokytoja sužino, ką vaikai žino apie žiemą;

- naudodamas vaizdinę priemonę, mokytojas užpildo vaikų atsakymus;

- naują informaciją siūloma pataisyti praktiškai (atliekamas įdomus eksperimentas);

-mankštos pertrauka;

- didaktinio žaidimo vedimas, kurio metu vaikinai turėtų atpažinti tiriamo sezono požymius;

- vaikai kviečiami piešti piešinį tema „Žiema“.

III) Integruotos pamokos rezultatas: mokytojas padėkoja vaikams už susidomėjimą, užduoda pagrindinius klausimus ir pagiria už teisingus atsakymus.

integruota pamoka vidurinėje grupėje tema žiema
integruota pamoka vidurinėje grupėje tema žiema

Pamokos (integruotos) tema "Pavasaris" pavyzdys

Vidurinėje grupėje integruotą užsiėmimą tema „Pavasaris“galima planuoti taip:

  1. Tikslas – ir toliau šviesti ikimokyklinukus apie ankstyvą pavasarį gamtoje vykstančius pokyčius.
  2. Užduotys – įtvirtinti vaikų žinias apie pavasarį.
  3. Naudojamos technikos: pokalbis, literatūros skaitymas atitinkama tema, stebėjimas, analizė, palyginimas, dainavimas, piešimas.
  4. Paruošiamasis darbas: pasivaikščiojimas gryname ore, kurio metu mokytojas prašo vaikų atkreipti dėmesį į gamtoje įvykusius pokyčius žiemos pabaigoje (nutirpo sniegas, keliais teka upeliai, žolė ir pasirodo pirmieji žiedai ir pan.).
  5. Studijų pažanga:
  • Mįslės tema „Pavasaris“.
  • Eilėraščio apie pavasarį skaitymas, po kurio mokytoja užduoda vaikams klausimus.
  • Didaktinio žaidimo vedimas, kurio metu vaikai turėtų įjungti fantaziją ir pademonstruoti, kaip auga žolė, žydi gėlės, šviesiau šviečia saulė, auga diena, o naktis mažėja;
  • Fizinė pauzė, žaidimas pirštais.
  • Elgesysžaidimai „Atspėk jauniklį“: mokytojas duoda gyvūno vardą, o vaikų užduotis yra teisingai pavadinti jo jauniklį.
  • Mokausi dainos apie pavasarį.
integruota pamoka vidurinėje grupėje pavasario tema
integruota pamoka vidurinėje grupėje pavasario tema

Pamokos tema „Ruduo“metmenų pavyzdys

Vidurinėje grupėje integruota pamoka tema „Ruduo“gali būti vykdoma laikantis tokio plano:

  1. Tikslas – įtvirtinti ikimokyklinukų žinias apie rudenį ir šį sezoną vykstančius gamtos reiškinius.
  2. Užduotys: išmokyti vaiką rūpintis gamta, įtvirtinti kūdikio žinias apie rudenį.
  3. Naudojami metodai: dialogas, nedidelis teatro pasirodymas su vaikais, poezijos skaitymas ir mįslės, vaizdinė medžiaga skaidrių demonstravimo forma.
  4. Ruošimasis pamokai: ekskursijos į mišką organizavimas.
  5. Studijų pažanga:
  • Mokytoja pasipuošia pavasarišku kostiumu, pasisveikina su vaikais ir prašo įminti keletą rudens tematikos mįslių.
  • Mokytojas išraiškingai perskaito 1-2 eilėraščius apie rudenį, po to užduoda vaikams klausimus.
  • Kad integruota pamoka vidurinėje grupėje „Ruduo“tema būtų įdomi, mokytojas kviečia mokinius dalyvauti nedideliame teatro spektaklyje. Norėdami tai padaryti, jis suteikia jiems skirtingų gyvūnų kaukes ir padeda išmokti trumpą 1–2 sakinių tekstą.
  • Mokytoja paprašo vaikų eiti prie kompiuterio ir parodo skaidrių demonstraciją apie rudenį ir įvairius rudens įvykius.
integruota pamoka vidurinėje grupėje rudens tema
integruota pamoka vidurinėje grupėje rudens tema

Matematikos pamokos plano pavyzdys

Vidurinėje grupėje galite vesti integruotą matematikos pamoką „Matematikos traukinys“. Planuoti šią veiklą lengva. Pavyzdžiui:

  1. Tikslas – išmokyti vaiką teisingai atpažinti geometrines figūras, taip pat atskirti rytą nuo dienos, vakarą nuo nakties.
  2. Užduotis – įtvirtinti vaiko žinias apie geometrines figūras.
  3. Metodai: dialogas, pasakojimas, stebėjimas, palyginimas, vaizdinė medžiaga.
  4. Pasiruošimas pamokai: būsimai pamokai mokytojas pasirenka ryškių spalvų geometrinių figūrų rinkinį, ant stalų padeda pieštukus, teptukus, guašą, eskizų sąsiuvinius, darbo sąsiuvinius, klijuoja ant sienos plakatą, kuriame pavaizduotos dalys dienos.
  5. Studijų pažanga:
  • Mokytoja įeina į kambarį, pasisveikina su vaikais ir pakviečia juos leistis į kelionę garvežiu. Šioje įdomioje kelionėje mokytojas bus dirigentas, o vaikai – keleiviai.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikai savo vietas automobiliuose turi nustatyti pagal jiems siūlomus numerius (nuo 1 iki 5).
  • Vaikams užėmus vietas „mašinose“, mokytoja iškilmingai praneša, kad traukinys išvyksta.
  • Laikydami vienas kitam už nugaros, vaikai juda po kambarį, kol mokytojas paskelbia sustojimą.
  • Pirmoji stotelė vadinama Balls. Mokytojas pirmiausia parodo mokiniams vieną rutulį, o paskui kelis. Kamuoliukai turi būti skirtingų spalvų ir dydžių. Vaikai kviečiami įvardyti, kokios spalvos, formos jie yra, ir suskaičiuoti jų skaičių.
  • Antra stotelė vadinama Dienos dalimis. Mokytojas prašo mokinių prieiti prie plakato „Dienos dalys“, atidžiai jį apmąstyti ir pagal jį sukurti apysaką. Vaikams atlikus šią užduotį, mokytojas pakviečia juos atsiversti darbo sąsiuvinius ir nupiešti juose vakarinį pasivaikščiojimą su tėvais.
  • Trečioji stotelė vadinama geometrinėmis figūromis. Mokytojas kartu su vaikais prieina prie stalo, ant kurio išdėliotos įvairios geometrinės figūros. Vaikai gauna užduotį pasirinkti tinkamą iš jų, kurią mokytojas įvardins. Po to seka darbas sąsiuviniuose. Ikimokyklinukai turėtų nupiešti visas išmoktas geometrines figūras ir jas nuspalvinti.
  • Ketvirtoji stotelė vadinasi „Mėgstamiausia grupė“. Mokytoja praneša, kad kelionė baigėsi, ir giria vaikus už gerą elgesį ir susidomėjimą.
integruota matematikos pamoka vidurinėje grupėje
integruota matematikos pamoka vidurinėje grupėje

FGT pamokos plano pavyzdys

Vidurinėje grupėje galima vesti integruotą pamoką apie FGT tema „Smagus pasivaikščiojimas“, vadovaujantis tokiu planu:

  1. Tikslas – šviesti vaikus apie saugos taisykles, kurių būtina laikytis gatvėje.
  2. Užduotis – ugdyti vaikų saugaus ir kultūringo elgesio gatvėje įgūdžius.
  3. Naudojami metodai: žaisliniai automobiliai, šviesoforai, b alto popieriaus juostelės (perėja).
  4. Pasiruošimas pamokai: ekskursijos po miestą, nuotraukų ir teminių iliustracijų peržiūra, dialogas, pažintinis skaitymasistorijos.
  5. Studijų pažanga:
  • Mokytoja įeina į grupę ir pasisveikina su vaikais.
  • Mokytoja kviečia vaikus pasikalbėti ir papasakoti, kaip kiekvienas iš jų šiandien pateko į darželį. Tuo pačiu metu, siekdamas supaprastinti užduotį vaikams, mokytojas užduoda jiems pagrindinius klausimus ir rodo įvairias iliustracijas.
  • Toliau mokytoja parodo ikimokyklinukams šviesoforą ir paaiškina kiekvienos jo spalvos reikšmę. Po to vaikai kviečiami pasiklausyti įspūdingos istorijos, kad geriau įsimintų gautą informaciją.
  • Toliau žaidimas „Aš esu pėstysis“. Idėja – ant savo stalų vaikams pastatyti tikrą miestelį, kuriame būtų didelės ir mažos gatvės, keliai, greitkeliai, pėstieji ir įvairios transporto rūšys. Vaikai turi judinti pėsčiųjų figūras „mieste“nepažeisdami elementarių saugos taisyklių.
  • Žaidimo pabaigoje mokytojas paprašo mokinių nupiešti šviesoforą ir jį nuspalvinti, o tada paaiškinti kiekvienos spalvos žymėjimą.

Rekomenduojamas: