2024 Autorius: Priscilla Miln | [email protected]. Paskutinį kartą keistas: 2024-02-18 05:51
Kūno lavinimas ikimokyklinėse įstaigose paprastai vyksta 3 kartus per savaitę (108 per metus). Vyresnių grupių vaikams numatyta daug pamokų organizavimo variantų: siužetinės, teminės, tradicinės, estafetės, varžybos, žaidimai, su aerobikos elementais.
Planuodama auklėtoja surašo vyresniosios grupės teminių kūno kultūros užsiėmimų suvestinę. Pagrindinis jos tikslas – parodyti vaikams, kaip tobulinti ir palaikyti sveikatą bendrosios raidos pratimų pagalba.
Sentrauka "Kūno lavinimas vyresniųjų grupėje"
Ši medžiaga sudaryta siekiant sėkmingos, teisingos ir aiškios pamokos. Tai savotiškas vadovas pedagogui, kuris padės nepraleisti visų svarbių dalykų. ATlopšelio-darželio vyresniosios grupės kūno kultūros pamokos santrauka, detaliai įrašomi pagrindiniai tikslai, uždaviniai, elgesio eiga, taip pat būtinai sumuojami rezultatai.
Pirmiausia nustatoma veiklos rūšis ir sąveika su įvairiomis raidos sritimis. Tai gali būti siužetinė, teminė, atvira tradicinė, netradicinė veikla, kurios metu lavinami kalbiniai, estetiniai, meniniai, komunikaciniai, socialiniai įgūdžiai. Iškeliami aiškūs tikslai. Pavyzdžiui, lavinti vaikų vaizduotę, fantaziją, išmokyti orientuotis probleminėse situacijose, įveikti judesių sunkumus. Visa tai įrašyta abstrakčiai.
Fizinis rengimas vyresniųjų grupėje turėtų būti apibūdinamas pagal tam tikrą algoritmą. Būtina išsamiai apibūdinti mokymo, lavinimo, kalbėjimo, lavinimo užduotis, kokia demonstracinė medžiaga buvo panaudota. Turėtų būti nurodyta, kokie parengiamieji darbai buvo atlikti, pagrindiniai pamokos etapai (dalis ir trukmė).
Sudėties pavyzdys
Kaip apibendrinti kūno kultūros pamoką vyresniojoje grupėje? Pažvelkime atidžiau į pamokos pavyzdį ikimokyklinėje įstaigoje tema „Neįprastas nuotykis“.
Ugdymo sritis – „Kūno kultūra“, kuri integruojasi su pažinimo raida, socialine-komunikacine, menine, estetine, kalba.
Pamokos tipas – siužetinė teminė.
Tikslas –išmokyti vaikus ieškoti išeities iš sudėtingų situacijų, pasitelkiant fantaziją, susidoroti su motorikos sunkumais.
Sporto ir muzikos salėje vyksta pamoka.
Bendras laikas yra 30 minučių plius 2 minutės rezervinio laiko.
Programos turinys
Siužetinės kūno kultūros pamokos vyresniojoje grupėje santraukoje mokytojas suveda visas užduotis, kurias reikia išspręsti.
Švietimas:
- mokyti vaikus organizuotai ir greitai rikiuotis, stovėti po vieną kolonoje vietoje ir poromis einant;
- išmok naujų pratimų;
- išlaikykite pusiausvyrą eidami šonu, šoniniais žingsniais, laikykitės vienodo atstumo vienas tarp kito;
- bėk tolygiai ir „gyvatėk“;
- lipk ant kelių, po lankais;
- teisingai mesti, siūbuoti, kimšti kamuolį.
Švietimas:
- ugdyti greitį, greitį, jėgą, vikrumą, koordinaciją, ištvermę, domėjimąsi kūno kultūra;
- taikyti muzikinę, žaidimų, motorinę ir žodinę veiklą.
Švietimas:
- įskiepyti norą padėti;
- būk malonus žmonėms;
- sukelti teigiamas emocijas;
- atsinešk disciplinos, drąsos.
Kalba:
- papildyti žodyną;
- aktyvinti kūdikio kalbą.
Pagrindiniai žingsniai
Pamokos eiga turi būti įtraukta į žaidimo kūno kultūros pamokos santrauką ikimokyklinės įstaigos vyresniojoje grupėje. Pagrindinisetapai ir jų trukmė.
- Organizacinės akimirkos (žaidimo motyvacija).
- Įžanginė dalis.
- Pagrindinis.
- Finalas.
- Rezultatas.
Rezervuoti laiką būtina.
Išsamiai aprašykite pamokos eigą, kuri turi būti įtraukta į vyresniosios grupės kūno kultūros pamokų suvestinę. Lentelė parodyta žemiau.
Turinys | Traukai ir metodai |
Dalyviai įeina į salę, išsirikiuoja, pasisveikina. | Organizacinis momentas |
Įžanginė dalis Instruktorius pradeda kalbėti. Vaikams užduoda klausimus: ar jie žino pasaką „Žąsys gulbės“, kas yra jos herojai. Parodo skaidres. |
Čia naudojamas kalbos metodas, aktyvuojamas vaizdinis, susidomėjimas ir dėmesys. Pokalbis. |
Pagrindinė dalis. Pagal pasakos scenarijų mokytojas pasirenka atliktinus pratimus. Galite naudoti vaikščiojimo, bėgimo, atstatymo, kvėpavimo pratimus ("miškas triukšmauja"). Naudojama daugybė žaidimų (naudojami kamuoliukai su „obuoliais“, „Babaka-Yozhka“), estafetės („Išsivalykime krosnį“, „Kas greičiau pasivys žąsis“), pusiausvyros pratimai („Kelias“). miške“su gimnastikos suolais, „Pasivaikščiojimas tiltu“, „Kas toliau akmenuką išmes“). Išsamų scenarijų ir jo aprašymą instruktorius įveda į savo netradicinių kūno kultūros pamokų vyresniojoje grupėje suvestinę. Pademonstravoskaidrės. |
Technika: dėmesio suaktyvinimas, rodymas, instruktoriaus pagalba, priminimas, komanda, naujų pratimų mokymasis, judesių rodymas, kartojimas, paaiškinimas, atsakymų apibendrinimas, veiklos vertinimas. Metodai: žodinis, vaizdinis, praktinis. |
Baigiamojoje dalyje instruktorius išsiaiškina, ar patiko vaikams, apibendrina, duoda namų darbus, atsisveikina su vaikais. Dalyviai stoja į eilę ir išeina į grupę. | Naudokite indikaciją, komandą. |
Kiekvienas žaidimas, estafetė, pratimas pasirašomas labai detaliai: koks įrankis naudotas, kiek kartų, ką reikia daryti, seka, kas ką seka, į visus vardus atsižvelgiama. Tas pats pasakytina ir apie dialogus. Kiekvienas turi savo žodžius, pastabas aiškiai pagal scenarijų.
Išankstinis darbas
Prieš pamoką mokytojas parengia „Kūno lavinimo vyresniojoje grupėje“santrauką, kuri labai palengvins jos pažangą. Toks darbas užima daug laiko, tačiau pasiruošimo procese instruktorius greitai įsimins medžiagą, pamatys visas privalumus, pašalins klaidas. Vaikams būtinai perskaitykite pasaką „Gulbės žąsys“, esant galimybei organizuoja animacinio filmo peržiūrą, kartu su vaikais mokosi skaičiuoti eilėraščius, žaidimų lauke.
Įranga ir demonstracinė medžiaga
Procesui reikės šios įrangos:
- projektorius;
- ekranas;
- nešiojamas kompiuteris;
- muzikinis akompanimentas;
- kamuoliai;
- arkos;
- virvelės;
- orientyrai;
- gimnastikos suoliukas;
- Baba Yaga kostiumas.
Demonstracija:
- pasakos iliustracija;
- skaidrės.
Kaip pagalbinė medžiaga naudojama ikimokyklinio ugdymo įstaigos vyresniosios grupės teminių kūno kultūros užsiėmimų santrauka.
Medžiagos įsisavinimo kontrolė
Prieš pamoką vyksta organizacinis momentas, būtent vaikų pastatymas eilėje. Įžanginėje ir baigiamojoje dalyse naudojama priekinė organizacija, tai yra, užduotis atlieka visi dalyviai. Prie pagrindinio taip pat pridedamas pogrupis.
Asimiliacijos kontrolė slypi tame, kad per žaidimų veiklą instruktorius stebi teisingą bėgimo, ėjimo, pusiausvyros pratimų atlikimą, atstatymą, saugos taisyklių laikymąsi lauko žaidimuose, pratimų kokybę. Santrauka „Kūno lavinimas vyresniųjų grupėje“paruošta.
Atvira sesija
Tokia pamoka mokytojui dar įdomiau. Į jį gali ateiti kolegos ir vadovybė. Čia svarbu, kad instruktorius parodytų save, savo profesionalumą, gebėjimą organizuoti vaikus ir perteikti jiems informaciją, nes tai ir bus vertinama. Esant tokiai situacijai, tiesiog būtina sudaryti išsamų atviros kūno kultūros pamokos metmenis ikimokyklinio ugdymo įstaigos vyresniojoje grupėje ir aiškiai jo laikytis. Kiekviena čia parašytažingsnis, judesys, dialogai.
Tokioje pamokoje gali dalyvauti ir tėvai, kurie savo ruožtu įvertins mokytojo požiūrį į vaikus, taip pat tai, kaip jiems buvo įdomu pamokoje, ką naujo išmoko, kokius įgūdžius bendras.
Šiandien būti sveikam madinga. Šiuolaikiniai žmonės rūpinasi savimi, užsiima sportu, fitnesu. Vaikas turi būti mokomas rūpintis savo sveikata nuo pat mažens – tai turėtų daryti ikimokyklinio ugdymo pedagogas, nes čia vaikai praleidžia didžiąją laiko dalį. Tai galima pasiekti tik žaidimais, pasakomis, sudominus mažąjį žmogų.
Rekomenduojamas:
Fizinis lavinimas: samprata, apibrėžimas, savybės ir esmė
Organizuota kūno kultūros forma atsirado Senovės Graikijoje. Senovėje jaunuoliai buvo specialiai mokomi pratimų, sportinių, karinių žaidimų, kad jie taptų stipresni ir atsparesni. Savo straipsnyje mes apsvarstysime tokias sąvokas kaip kūno kultūra, sportas, kūno kultūra, treniruotės ir meistriškumas. Visi jie yra neatsiejamai susiję ir yra sudėtingo harmoningo žmogaus asmenybės vystymosi proceso dalis
Vyresniųjų grupės tėvų susirinkimo protokolas: metodikos tobulinimas, vedimo taisyklės, reikalavimai ir rezultatai
Vyresniųjų grupėje tėvų susirinkimo protokolas apima tam tikrų vaiko raidos metodų parengimą. Tuo tikslu auklėtoja kviečia tėvelius ir pasakoja apie vaikų raidos tendencijas. Pedagogas kelia konkrečius tikslus stiprinti kiekvieno vaiko fizinę ir psichinę sveikatą
Kūno kultūra: tikslai, uždaviniai, metodai ir principai. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kūno kultūros principai: kiekvieno principo ypatumai. Kūno kultūros sistemos principai
Šiuolaikiniame ugdyme viena pagrindinių ugdymo sričių yra kūno kultūra nuo mažens. Dabar, kai vaikai beveik visą savo laisvalaikį praleidžia prie kompiuterių ir telefonų, šis aspektas tampa ypač aktualus
Metmenys „Fizinis lavinimas vidurinėje grupėje“: dizaino ypatybės
Straipsnyje kalbama apie išskirtinius ikimokyklinio ugdymo įstaigos vidurinės grupės vaikų fizinio vystymosi ypatumus. Atsispindi pagrindiniai kūno kultūros pamokos santraukos sudarymo reikalavimai pagal federalinio valstybinio išsilavinimo standarto reikalavimus
Fizinis laisvalaikis vyresniųjų grupėje – kokią temą rinktis?
Fiziniu laisvalaikiu vadinami fiziniai pratimai, kuriuos vaikai atlieka žaismingai. Visa veikla yra linksma. Jie skirti ne tik fiziniam vaiko vystymuisi, bet ir teigiamų emocijų gavimui