2024 Autorius: Priscilla Miln | [email protected]. Paskutinį kartą keistas: 2024-02-18 05:51
4-6 metų amžiaus vaikų raidos tempas (turima omenyje jo fizinės savybės) yra maždaug vienodas ir neturi didelių skirtumų. Šiuo metu vaikams stuburo dalių santykis yra identiškas suaugusiųjų. Skeleto kaulėjimas dar nebaigtas, jis lankstus. Šiuo atžvilgiu per kūno kultūros pamokas nebūtina duoti didelio jėgos krūvio, ypač svarbu stebėti taisyklingas laikysenas atliekant pratimus. Reikėtų naudoti įvairias kūno kultūros pertraukas. Abstraktus „Fizinis lavinimas vidurinėje grupėje“turėtų būti sudarytas atsižvelgiant į vaikų amžiaus ypatybes, prisidėti prie idėjos apie žmogaus struktūrą formavimo.
Vidutinės grupės vaikų raidos ypatumai
Žaidimų akimirkos 4-5 metų vaikams nepraranda savo aktualumo. Šiame amžiuje svarbi bendra veikla aktyviuose kūrybiniuose vaidmenų žaidimuose. Ikimokyklinukams svarbu sudaryti sąlygas bendram koordinuotam žaidimui, todėl tai bus aktualusiužetinė kūno kultūros pamoka vidurinėje grupėje. Tokios pamokos santrauka turėtų atspindėti kolektyvinės sąveikos galimybes fizinio rengimo užsiėmimų skiltyje „Užduotys“.
4–6 metų vaikų raumenys vystosi netolygiai. Iš pradžių intensyviai auga dideli, kiek vėliau – mažieji. Sudarant santrauką „Fizinis lavinimas vidurinėje grupėje“, reikia atsiminti apie apkrovos dozavimą mažoms raumenų grupėms. Taip pat verta atsižvelgti į tai, kad širdies ritmas lengvai sutrikdomas, svarbu užkirsti kelią ikimokyklinukų pervargimui. Pablogėjusios sveikatos požymiai dėl padidėjusio fizinio krūvio – veido oda labai blyški arba tampa per šviesi, padažnėja kvėpavimas, gali atsirasti dusulys, prastai koordinuoti judesiai. Laiku pailsėjus, vaiko būklė greitai normalizuojasi.
Kaip parašyti pamokos santrauką pagal GEF reikalavimus
GEF gana aiškiai reglamentuoja reikalavimus, kuriuos turi atitikti kūno kultūros santrauka vidurinėje grupėje. Kūno kultūra reikalauja visų ikimokyklinės įstaigos darbuotojų dėmesio, todėl turėtų būti vykdoma jų medicininė ir pedagoginė kontrolė.
Pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą, abstrakčioje „Fizinis lavinimas vidurinėje grupėje“turėtų būti šie skyriai, kuriuose aprašoma:
- Tikslas. Šioje dalyje turėtų būti kalbama apie pačios pamokos tikslą. Pavyzdžiui: išmokite šokinėti per įvairius objektus, treniruokite žingsnį aukštais keliais, formuokitevaikų vaizdavimas apie ką nors.
- Įranga. Štai dalykai, kurie bus įtraukti į kūno kultūros pamoką. Tai gali būti: kamuoliukai, lankai, suolai, šokdynės ir kt.
- Pamokos eiga. Reikia suskaidyti į gabalus. Jie gali būti pažymėti serijos numeriais arba elgesio tvarka (įvadinis, pagrindinis, galutinis). Kiekvienoje dalyje detaliai aprašomi pratimai, žaidimai, kurie yra pamokos metu.
Pažymėtina, kad pamokos pradžioje turėtų būti bėgiojimas ir ėjimas, tada įtraukiami pratimai ir žaidimai lauke. Paskutinėje dalyje dėmesys turėtų būti skiriamas kvėpavimo atstatymui, pratimai ir žaidimo elementai turi būti ramūs.
Kūno lavinimas kaip istorijos žaidimas
Prieš pradėdami rengti santrauką „Kūninis lavinimas vidurinėje grupėje“, turėtumėte pagalvoti apie siužetą. Geriau, jei pamoka vyktų smagiai, o ne nuosekliai. Taigi vaikai su malonumu įsilies į žaidimą, su susidomėjimu ir jauduliu dalyvaus visose paruoštose užduotyse. Pavyzdžiui, tai gali būti įdomi kelionė, kai vaikai atliks programoje numatytus fizinius pratimus, mašinas, traukinius, keleivius, gyvūnus.
Pamokos plano kūrimas
Kad būtų lengviau suvokti, pagrindiniai elementaikūno kultūros pamokos gali būti išdėstytos lentelės forma.
Kūno kultūros pamokos vidurinėje grupėje santrauka (lentelė) gali atrodyti maždaug taip:
Turinys | Vykdymo laikas | Gairės |
Čia pratimai ir žaidimai nurodyti ir aprašyti tam tikra seka | Nurodykite kiekvieno pratimo minutes arba kartų skaičių | Tekstas skirtas vaikams. Sukurta taip, kad suprastų, kaip teisingai atlikti užduotis |
Pamokos planas gali būti sudarytas lentelės pavidalu arba paprastu tekstu. Pagrindinis reikalavimas: reikiamų elementų buvimas turinyje (pagal federalinį išsilavinimo standartą: nurodomas tikslas ir išsamiai aprašyta pamokos eiga bei naudojami objektai). Pamokos metu visos užduotys turi būti apgalvotos atsižvelgiant į vaikų amžiaus ypatybes.
Rekomenduojamas:
Fizinis lavinimas: samprata, apibrėžimas, savybės ir esmė
Organizuota kūno kultūros forma atsirado Senovės Graikijoje. Senovėje jaunuoliai buvo specialiai mokomi pratimų, sportinių, karinių žaidimų, kad jie taptų stipresni ir atsparesni. Savo straipsnyje mes apsvarstysime tokias sąvokas kaip kūno kultūra, sportas, kūno kultūra, treniruotės ir meistriškumas. Visi jie yra neatsiejamai susiję ir yra sudėtingo harmoningo žmogaus asmenybės vystymosi proceso dalis
Fizinis aktyvumas vidurinėje grupėje: pratimai, inventorius, įranga
Kūninis lavinimas vaikams yra nepaprastai svarbus. Jie atlieka ne tik pramoginę paskirtį, bet ir moko pažinti pasaulį, suteikia reikiamą krūvį raumenims, yra ligų prevencija. Visos kūno kultūros pamokos vidurinėje ir kitose grupėse turi būti rengiamos pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą
Sentrauka „Fizinis lavinimas vyresniųjų grupėje“. Vyresniosios grupės teminių kūno kultūros užsiėmimų suvestinė. Vyresniosios grupės netradicinių kūno kultūros užsiėmimų suvestinė
Vyresnių grupių vaikams numatyta daug pamokos organizavimo variantų: siužetinė, teminė, tradicinė, estafetės, varžybos, žaidimai, su aerobikos elementais. Planuodamas auklėtojas parengia teminių kūno kultūros pamokų vyresnėje grupėje suvestinę. Pagrindinis jos tikslas – parodyti vaikams, kaip stiprinti ir palaikyti sveikatą bendrųjų lavinimo pratimų pagalba
Fizinis laisvalaikis vyresniųjų grupėje – kokią temą rinktis?
Fiziniu laisvalaikiu vadinami fiziniai pratimai, kuriuos vaikai atlieka žaismingai. Visa veikla yra linksma. Jie skirti ne tik fiziniam vaiko vystymuisi, bet ir teigiamų emocijų gavimui
Dienos režimas vidurinėje grupėje pagal GEF ir jo ypatybes
Saugumo akimirkų ypatybės ikimokyklinėje įstaigoje pagal federalinį valstybinį švietimo standartą. Racionalus laiko panaudojimas ikimokyklinėse įstaigose yra raktas į kokybišką jaunosios kartos ugdymą